GOCLEVER SMART BAND MAXFIT PREMIUM to zaawansowana sportowa opaska. Śledzi naszą aktywność, zbiera wiele danych i wyświetla je w przejrzystej aplikacji, którą zainstalujemy na swoim smartfonie. Gadżet współpracuje zarówno ze smartfonami Apple, jak i urządzeniami pracującymi pod kontrolą Androida.

Rynek gadżetów fitness nieustannie się rozwija. SMART BAND MAXFIT PREMIUM z pewnością nie jest na nim czymś unikatowym. Gadżet od GOCLEVER dobrze jednak spełnia przypisane mu funkcje. A na uwagę zasługuje ze względu na połączenie wielu cech i funkcji. Opaska to centrum diagnostyczne, które pozwoli nam efektywniej ćwiczyć i trenować. Nosić możemy ją całą dobę i śledzić podstawowe parametry zdrowotne. Kolorowy wyświetlacz TFT LCD pokazuje godzinę i podstawowe dane. Wyświetli również przypomnienie o piciu wody, czy nadchodzącej wiadomości w smartfonie. Większość danych musimy jednak przeanalizować podpinając opaskę do aplikacji. W ten sposób będziemy mogli zagłębić się w dane, które gadżet zebrał.

W komplecie dostajemy dwa paski (czarny i granatowy). Trzeba przyznać, że to miła niespodzianka ze strony producenta. Możemy dopasować opaskę do swojego stylu. Czarna to właściwie standard, który pasuje na każdą okazję i nie będzie razić nawet przy garniturze. Niebieską można utożsamiać z nieco bardziej sportowym charakterem. Dzięki modułowi Personal LAB opaska zmierzy nam rytm serca, ciśnienie krwi i wysycenie krwi tlenem. Do dyspozycji użytkownika są również zaawansowane funkcje sportowe. Pomiar kroków, przebyty dystans i stoper. Uzyskamy również szacunkowe dane o spalonych kaloriach i statystyki naszego snu. GOCLEVER SMART BAND MAXFIT PREMIUM powiadamia również o przychodzących połączeniach i wiadomościach.

Warto wspomnieć, że mimo swojej niskiej ceny producent nie oszczędzał na rzeczach, które mogą mieć duże znaczenie przy korzystaniu z tego typu gadżetów na co dzień. SMART BAND MAXFIT PREMIUM potrafi działać na jednym ładowaniu do 10 dni. I w teście nie miałem zastrzeżeń co do deklarowanego czasu pracy. Opaska jest również wodoodporna w zakresie normy IP67 (przewiduje ona zanurzenie przez maks. 30 minut na głębokość 1 m.). Z powodzeniem możemy się zatem wybrać z nią pod prysznic. Wykonana została również z przyjemnych w dotyku tworzyw sztucznych. Wyświetlacz jest dobrze widoczny nawet w ostrym słońcu. Można spierać się, na ile podatne na uszkodzenie będzie chroniący go plastik, a nie sposób wyrażać ocen po dwutygodniowym teście.

Osobiście pozytywnie zaskoczyła mnie możliwość mierzenia ciśnienia krwi. Od jakiegoś czasu zmagam się z nadciśnieniem i wbudowany w opaskę ciśnieniomierz, to z pewnością dobra opcja. Tym bardziej, że jego wskazania są zbliżone do dedykowanych urządzeń pomiarowych sprzedawanych w aptekach. Pomiary są zaś na bieżąco zapisywane w aplikacji. Dysponujemy zatem całkiem bogatą książką i historią, które może dać jakieś pojęcie o stanie zdrowia. Oczywiście skorzystają z tego również osoby aktywnie uprawiające sport. Można prześledzić rodzaj aktywności, wysiłek i reakcję naszego organizmu. Tym bardziej, że opaska ma również pulsometr i oksymetr. Pomiar rytmu serca i pozostałych parametrów wyznacza zatem orientacyjnie poziom stresu użytkownika.

Mam nieco zastrzeżeń do ładowania opaski. Producent zdecydował się na uniwersalne rozwiązanie – gniazdo, które podepniemy do każdego portu USB. Sam wtyk jest jednak nieco krótszy niż przyjęte standardy. Trzeba zatem zadbać, aby nie wysunął się z gniazdka i generalnie uważać, czy wpięliśmy go prawidłowo. Musiałem przywyknąć do tego i zdarzyło mi się nie naładować opaski, z powodu niewielkiego wysunięcia się jej z ładowarki USB. Nieco więcej uwagi musiałem również poświęcić rejestracji snu. Początkowo wydawało mi się, że opaska jest w jakiś sposób uszkodzona i nie zapisuje tych pomiarów. Ostatecznie okazało się, że wina leżała po mojej stronie. Trzeba w odpowiednim miejscu kliknąć w aplikacji połączonej z opaską, aby ściągnęła dane i zarejestrowała sen.

Z pewnością opaska SMART BAND MAXFIT PREMIUM od GOCLEVER zasługuje na uwagę. Przemawia za nią długi czas działania na baterii (do 10 dni) i bogate funkcje pomiarowe. Jej obsługa pozostawia pewien niedosyt, mogłaby być bardziej intuicyjna i pozwalać na szybsze przełączanie się między poszczególnymi trybami, ale pamiętajmy, że produkt dostępny jest w przystępnej cenie, która wynosi obecnie 179 PLN.

About the Author

Podobne artykuły

Thule Chasm to połączenie torby naramiennej i plecaka. Idealny gadżet na weekendowy wypad za miasto...

Jest niewielki, pojemny i odporny na upadki. Nie straszny mu również desz. SanDisk Extreme Portable...

  QNAP HS-251+ to serwer plików ze złączem HDMI. Możemy podpiąć go bezpośrednio do telewizora i...