Huawei Smart Scale to inteligentna waga, która zapamiętuje pomiary. Możemy w niej stworzyć osobny profil każdego z domowników. Na przestrzeni czasu łatwo sprawdzać jak zmienia się nasza waga. Przeczytaj jak waga sprawdziła się w teście na Technorady.pl

Huawei Smart Scale to tradycyjna waga wzbogacona o funkcje smart. Urządzenie jest bardzo elegancko wykonane i może zainteresować nie tylko osoby, które chcą zadbać o swoją kondycję. Białe mleczne szkło w połączeniu z plastikiem sprawia, że Huawei Smart Scale wygląda dobrze i z pewnością pasować będzie nie tylko do łazienki, ale nawet niejednego salonu. Pomiary obserwować możemy na delikatnym wyświetlaczu, który aktywuje się, dopiero gdy staniemy na Smart Scale. Został w dość przemyślany sposób ukryty pod białą powierzchnią, by nie „zakłócać” designu urządzenia. Do pracy Huawei Smart Scale potrzebuje 4 baterii “małych paluszków” AAA.

Jak przystało na mądry gadżet Huawei Smart Scale współpracuje ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth. Wagę na szczęście połączymy nie tylko ze smartfonami Huawei. Przypisaną do urządzenia aplikację pobrać możemy na dowolny smartfon z Androidem powyżej 4.4 oraz urządzenia Apple iOS od systemu 8 w górę. Aplikacja jest konieczna, jeśli chcemy zapamiętywać pomiary i zobaczyć coś więcej niż wyłącznie masę ciała i procent tkanki tłuszczowej. (Te dwa parametry pokazuje wbudowany wyświetlacz Huawei Smart Scale). Pozostałe dane widoczne są w aplikacji. Tam możemy szukać wykresów, jak zmieniała się nasza waga, a nawet ustawić przypomnienie o tym, że powinniśmy się zważyć.

Huawei Smart Scale poda nam nie tylko wagę, ale również kilka innych ważnych dla zdrowia parametrów. Uzyskamy informację o procentowym wskaźniku tkanki tłuszczowej, BMI, masę tkanki mięśniowej, zawartość wody, białka oraz minerałów w kościach. Jest również w stanie oszacować jak przebiega nasza przemiana materii. Waga jest w stanie przechowywać dane w sumie 10 osób. Dla każdego z domowników tworzymy osobny profil, podając datę urodzenia i wzrost. Te dane pomagają Huawei Smart Scale szacować niektóre parametry zdrowotne. Maksymalna waga osoby, która chce stanąć na urządzeniu to 150 kg.

Huawei zdecydował się dość rozsądnie wycenić urządzenie. Wagę można kupić za niecałe 200 złotych. Niedawno jeden ze sklepów w specjalnej promocji oferował ją nawet o 50 złotych taniej. O ile urządzenie ocenić wypada bardzo dobrze, w trakcie testu udało nam się niestety znaleźć również kilka istotnych wad. Huawei Smart Scale sparować można wyłącznie z jednym smartfonem. Dodatkowo waga nie zapamiętuje pomiarów sama, ale potrzebuje do tego wsparcia aplikacji. Jeśli więc staniemy na wadze o poranku bez podłączonego smartfona, wynik nie zostanie zapamiętany. To dość niefortunne ograniczenie, które sprawia, że z wagi najwygodniej korzystać właściwie jednej osobie w domu. Producent zdecydował się również na zamknięcie Huawei Smart Scale w jednym ekosystemie. Wyników pomiarów nie możemy połączyć ani wyeksportować do żadnej zewnętrznej aplikacji. Można też mieć zastrzeżenia do wyników wagi w zakresie analizy składu ciała. Huawei zdecydował się na użycie metody BIA, która obarczona jest dużymi rozbieżnościami i niezbyt miarodajna.

About the Author

Podobne artykuły

Thule Chasm to połączenie torby naramiennej i plecaka. Idealny gadżet na weekendowy wypad za miasto...

Jest niewielki, pojemny i odporny na upadki. Nie straszny mu również desz. SanDisk Extreme Portable...

GOCLEVER SMART BAND MAXFIT PREMIUM to zaawansowana sportowa opaska. Śledzi naszą aktywność, zbiera...