Western Digital sprawił miłą niespodziankę na targach CES 2018. Firma zaprezentowała najmniejszą na świecie pamięć USB 1 TB. To z pewnością ukłon w stronę fotografów i filmowców, którzy przenoszą na co dzień ogromne ilości danych. 

Smartfony, drony, kamery sportowe i gogle wirtualnej rzeczywistości (VR) pozwalają robić doskonałe zdjęcia czy rejestrować ważne wydarzenia, do których użytkownicy chcą mieć dostęp i którymi chcą dzielić się z przyjaciółmi. Nowoczesne aparaty z wielomilionowymi matrycami i szerokokątnymi obiektywami, wideo 8K, łączność 5G, VR, rzeczywistość rozszerzona (AR) i streaming wideo napędzają zapotrzebowanie na ogromną pojemność bibliotek multimediów. W rezultacie konsumenci szukają łatwiejszych sposobów na przechowywanie, szybki dostęp i proste dzielenie się swoimi zdjęciami czy wideo.

„Nasze życie jest coraz bardziej wzbogacane obrazami, filmami, muzyką. Od rodzica filmującego szkolny recital na smartfonie po użytkownika drona lub profesjonalnego fotografa. Nasza gama rozwiązań konsumenckich ma na celu pomóc każdemu zachować swoje dane, zapewnić wygodny dostęp do nich oraz możliwość łatwego dzielenia się swoim cyfrowym światem” – wyjaśnia Dinesh Bahal, wiceprezes ds. Zarządzania produktami, Client Solutions, Western Digital

Western Digital zaprezentowało najmniejszą na świecie pamięć USB o pojemności 1 TB, wyposażoną w wydajne złącze USB Type-C i mogącą przechowywać ogromne ilości danych pomimo bardzo niewielkich gabarytów. Nowością jest również najmniejsza na świecie pamięć USB o pojemności 256 GB – nowy SanDisk Ultra Fit™ USB 3.1 Flash Drive, czyli miniaturowa pamięć USB, która ułatwia przechowywanie na notebookach, tabletach, telewizorach, konsolach czy w samochodowych systemach audio większej liczby plików audio, wideo, zdjęć lub gier. Dzięki pojemności na poziomie 256GB możliwe jest zapisanie ogromnej kolekcji multimediów – na nowym dysku można zapisać np. 14 tys. zdjęć, 10 godzin materiału wideo w rozdzielczości HD, do 16 tys. utworów audio… i wciąż mieć do dyspozycji 64 GB przestrzeni na inne pliki.

– dla profesjonalnych fotografów i entuzjastów dronów, którzy potrzebują trwałych i wydajnych rozwiązań do przechwytywania danych, firma Western Digital przygotowała dwa przenośne dyski SSD. Pierwszy z nich – WD My Passport Wireless SSD – oferuje funkcję kopiowania zawartości karty flash jednym przyciskiem (co pozwala na wygodne edytowanie i udostępnianie np. materiałów z sesji w terenie) oraz umożliwia bezpośredni dostęp do dysku zewnętrznym aplikacjom do edycji multimediów (np. FiLMiC Pro oraz LumaFusion). Drugą nowością jest super szybki SanDisk Extreme Portable SSD – idealny do zapisywania i edycji zdjęć oraz filmów w wysokiej rozdzielczości.

nowe, aktywowane głosowo funkcje streaming wideo za pośrednictwem urządzeń Smart Home. My CloudTM Home umożliwia użytkownikom łatwe zapisywanie, przechowywanie i organizowanie wszystkich multimediów w jednym miejscu. W systemach Smart Home urządzenie My Cloud Home może teraz współpracować z popularnymi urządzeniami obsługującymi usługi Amazon Alexa, co oznacza, że użytkownicy mogą korzystać ze swoich kolekcji multimediów używając komend głosowych. Aplikacja My Cloud Home współpracuje również z Google® Chromecast™, co pozwala na strumieniowe przesyłanie domowych nagrań, programów TV czy filmów bezpośrednio do obsługującego Chromecast telewizora smart.

About the Author

Podobne artykuły

Jest niewielki, pojemny i odporny na upadki. Nie straszny mu również desz. SanDisk Extreme Portable...

Smartfony mają dość duży apetyt na prąd. Często uświadamiamy to sobie w najmniej odpowiednim...

Zalewa nas prawdziwa powódź danych. Wedle szacunków przeciętna rodzina zgromadziła już ponad 4,5TB...