Smartfony mają dość duży apetyt na prąd. Często uświadamiamy to sobie w najmniej odpowiednim momencie, np. podczas podróży samochodem  na święta. Warto zatem pomyśleć o odpowiednio mocnej ładowarce, która da radę podładować nasze urządzenie, gdy my będziemy chcieli korzystać równocześnie choćby z nawigacji. 

Smartfony od kilku już lat stały się nieodłącznymi towarzyszami podróży. W samochodzie, nie tylko słuchamy z nich muzyki, ale korzystamy też z aplikacji informujących o utrudnieniach w ruchu. Nawigację zdarza się niektórym włączyć nawet wtedy, gdy doskonale znają trasę (ponieważ dzięki pobieranym w czasie rzeczywistym informacjom o natężeniu ruchu może ona zawsze prowadzić nas optymalną drogą). Wiele popularnych samochodowych ładowarek USB nie jest w stanie dostarczyć na tyle dużo energii, by efektywnie ładować smartfona, z którego korzystamy podczas podróży właśnie do nawigacji. Problem taki łatwo rozwiązać. Musimy zwrócić tylko uwagę na natężenie, z jakim jest w stanie ładować nasze urządzenie samochodowa ładowarka. Firma ttec oferuje np. ładowarkę SpeedCharger, która dostarcza prąd o maksymalnym natężeniu 2.1 A. Urządzenie wyposażone zostało również w system dobierający natężenie prądu do danego urządzenia oraz kabel z trzema końcówkami, pozwalającymi na naładowanie dowolnego współczesnego smartfona. Nietypowy kabel zakończony jest  wtyczkami pasującymi do najpopularniejszych portów: Micro USB, USB-C (stosowane w urządzeniach z Androidem) oraz Lightning (iPhone/iPad).

Bezpieczeństwo przede wszystkim

ttec SpeedCharger ma system dobierający optymalne parametry prądu do potrzeb podłączonego urządzenia. Dzięki niej najbardziej „prądożerne” smartfony otrzymają prąd o dużym natężeniu, a te bardziej oszczędne (lub starsze) – mniejszym, idealnie dobranym do ich potrzeb. Oczywiście, urządzenie ma również zabezpieczenie przed przegrzaniem/przeładowaniem oraz diodę informującą o statusie. W ofercie znajdziemy również „stacjonarną” wersję ładowarki SpeedCharger, podłączaną do standardowego gniazdka elektrycznego  (również wyposażoną w kabel z trzema końcówkami). Ceny ładowarek to 69 zł (wersja samochodowa) oraz 79 zł (wersja sieciowa).

About the Author

Podobne artykuły

GOCLEVER SMART BAND MAXFIT PREMIUM to zaawansowana sportowa opaska. Śledzi naszą aktywność, zbiera...

Western Digital sprawił miłą niespodziankę na targach CES 2018. Firma zaprezentowała najmniejszą na...

Huawei stworzył z pewnością najlepszego w historii firmy smartfona. Mate 10 Pro w wielu miejscach...