Zalewa nas prawdziwa powódź danych. Wedle szacunków przeciętna rodzina zgromadziła już ponad 4,5TB cyfrowych filmów i zdjęć. Gdzie to trzymać i jak magazynować? starali się doradzić na konferencji prasowej eksperci Western Digital. 

Nasze pliki multimedialne są rozproszone na co najmniej  kilku urządzeniach. Zdjęcia, filmy i muzykę trzymamy w smartfonach, tabletach, laptopach, komputerach stacjonarnych, płytach DVD i wymieniać można jeszcze długo. Kłopot w tym, że przy tak szybkim tempie życia łatwo wiele cyfrowych wspomnień stracić. Wiele osób wciąż nie decyduje się zaś, aby robić kopie zapasowe swoich danych. Western Digital przywiózł do Warszawy całą gamę nowych produktów oznaczonych logo WD i SanDisk. Po raz pierwszy urządzenia mogliśmy zobaczyć na targach elektroniki IFA w Berlinie. Firma stara się zaoferować kompleksową koncepcję tego, jak zapanować nad cyfrowym chaosem. Chce znaleźć prosty sposób na bezobsługowy backup i rozwiązać problem zbyt szybko zapełniających się kart pamięci w smartfonach. 

Po raz pierwszy w Polsce mogliśmy zobaczyć iXpand Base. To specjalna stacja przeznaczona dla właścicieli iPhonów i iPadów. Stacja potrafi naładować urządzenie z logo nadgryzionego jabłka i w tym samym czasie wykonać jego pełną kopię zapasową. Jest to o tyle cenny gadżet, że urządzenia Apple nie oferują możliwości rozszerzenia pamięci. Co ważne, iXpand Base ma małe rozmiary, prezentuje się nowocześnie i świetnie współgra ze stylistyką sprzętu Apple.

Na warszawskiej konferencji mogliśmy również zobaczyć najpojemniejszą kartę microSD na świecie. SanDisk Ultra 400GB to z pewnością rozwiązanie dla wielbicieli filmowania smartfonem. Wiele nowoczesnych urządzeń umożliwia filmowanie w rozdzielczości 4K. Takie zaś filmy potrafią bardzo szybko zapełnić pamięć smartfona.

Firma promuje również swoje serwery NAS. WD My Cloud Home idealnie nadają się do przechowywania multimediów. Filmy Full HD i 4K oraz zdjęcia w formacie RAW są „pamięciożerne”, więc na dłuższą metę nie jest możliwe ich archiwizowanie na smartfonie czy tablecie. Jednocześnie chcielibyśmy mieć do nich wygodny dostęp na wszystkich naszych urządzeniach, z każdego miejsca na ziemi. Zewnętrzny dysk WD My Cloud Home spełnia obie te potrzeby użytkowników – ma ogromną pojemność (od 2 do 8TB)  oraz w bardzo prosty sposób pozwala na stworzenie w domu prywatnej chmury do przechowywania zdjęć i filmów, do której mamy dostęp z różnych urządzeń przez Internet. Dodatkowo My Cloud Home można połączyć z publicznymi usługami chmurowymi oraz serwisami społecznościowymi typu Dropbox, Box, Google Drive oraz Facebook, z których nasze dane będą automatyczne kopiowanie. Przechowywane na My Cloud Home filmy, programy telewizyjne, zdjęcia, własne nagrania video oraz muzykę można odtwarzać na ekranie telewizora smart lub odtwarzaczu multimedialnym, korzystając z aplikacji Plex lub na smartfonie czy tablecie poprzez aplikację My Cloud Home.

About the Author

Podobne artykuły

Jest niewielki, pojemny i odporny na upadki. Nie straszny mu również desz. SanDisk Extreme Portable...

GOCLEVER SMART BAND MAXFIT PREMIUM to zaawansowana sportowa opaska. Śledzi naszą aktywność, zbiera...

Western Digital sprawił miłą niespodziankę na targach CES 2018. Firma zaprezentowała najmniejszą na...