Trzeba to sobie jasno powiedzieć. Jeszcze nigdy miejsce na twardych dyskach nie kończyło się tak szybko jak teraz. Z każdym rokiem przybywa mi coraz więcej danych. Tym bardziej cieszą więc takie gadżety jak My Book Duo, który może przechować aż 20 TB. 

Western Digital nawet tego nie ukrywa, że My Book Duo, to odpowiedź na bolączki obecnego cyfrowego świata. Zapotrzebowanie użytkowników na przestrzeń do przechowywania danych stale rożnie. Stąd pomysł na wprowadzenie na rynek magazynu, który będzie w stanie przechować aż 20TB. Dzięki olbrzymiej pojemności i szybkiemu przesyłaniu plików, nowy desktopowy system RAID nadaje się do przechowywania zdjęć, filmów, dokumentów i muzyki, zapewniając jednocześnie użytkownikom pełną kontrolę nad danymi.

My Book Duo wyposażony jest w szybkie dyski WD Red™, które umożliwiają prędkość zapisu sekwencyjnego do 360 MB/s. Dyski mają firmware zoptymalizowany do pracy w systemach RAID i automatyczny system zarządzania, czuwający nad integralnością danych zarówno podczas zapisu, jak i odczytu. My Book Duo wyposażony jest w złącze USB Type-C™ wraz ze znajdującymi się w zestawie kablami. Urządzenie ma również dwa dodatkowe porty USB Type-A, pozwalające na podłączenie do niego dodatkowych akcesoriów – dronów, kamer sportowych, czytników kart, keyboardów, myszy czy dysków USB, w celu np. synchronizowania zdjęć czy ładowania odbywającego się via USB.

Zewnętrzny magazyn danych My Book Duo jest dostępny w wersjach o pojemności 20TB, 16TB, 12TB, 8TB, 6TB oraz 4TB. Urządzenie posiada funkcję 256-bitowego szyfrowania sprzętowego AES oraz oprogramowanie WD Security™ zapewniające bezpieczeństwo poufnym danym. Aby aktywować szyfrowanie sprzętowe i ochronę danych, wystarczy skonfigurować osobiste hasło.

Producent nie podał jeszcze polskich cen. W USA sugerowana cena za najpojemniejszy (20TB) model to 799$ W Polsce My Book Duo będzie dostępny w sprzedaży w połowie października.

About the Author

Podobne artykuły

Western Digital sprawił miłą niespodziankę na targach CES 2018. Firma zaprezentowała najmniejszą na...

Smartfony mają dość duży apetyt na prąd. Często uświadamiamy to sobie w najmniej odpowiednim...

Zalewa nas prawdziwa powódź danych. Wedle szacunków przeciętna rodzina zgromadziła już ponad 4,5TB...