Western Digital pokazał właśnie nowe przenośne dyski z rodziny My Passport. Odświeżona seria My Passport Ultra trafi na rynek z ciekawym oprogramowaniem. WD Discovery, pozwoli utworzyć kopię zdjęć, filmów i dokumentów, jakie udostępniamy w serwisach społecznościowych oraz przekazujemy „do chmury”.

Odświeżone My Passport Ultra wyróżniają się atrakcyjną, metaliczną obudową. Na rynek dostarczane będą z intuicyjnym oprogramowaniem WD Discovery™. Ułatwia ono backupowanie zdjęć, filmów i ważnych dokumentów, tworzonych i udostępnianych z poziomu wielu różnych serwisów społecznościowych, usług chmurowych (Dropbox, Google Drive™ czy Microsoft OneDrive)  i urządzeń. Użytkownicy będą mogli w kilku prostych krokach np. pobrać na dysk wszystkie swoje pliki, włącznie z otagowanymi zdjęciami i klipami wideo z Facebooka.

Aby dodatkowo uprościć proces backupowania cennych cyfrowych wspomnień i plików, dysk My Passport Ultra oferowany jest z łatwym w konfiguracji oprogramowaniem WD Backup™, pozwalającym na wygodne planowanie automatycznego tworzenia backupu danych z komputera na dysk. My Passport Ultra oferuje też 256-bitowe sprzętowe szyfrowanie AES oraz oprogramowanie WD Security™ pozwalające na zabezpieczenie poufnych treści. Użytkownicy mogą zdefiniować własne hasło i skonfigurować szyfrowanie i ochronę danych.

Ceny i dostępność

Dysk My Passport Ultra jest objęty 3-letnią ograniczoną gwarancją – można go kupić na stronie wd.com, a także u wybranych sprzedawców i dystrybutorów na całym świecie. Ceny zaczynają się od 300 złotych za wersję 1TB pamięci do ponad 500 za 4TB. 

About the Author

Podobne artykuły

Jest niewielki, pojemny i odporny na upadki. Nie straszny mu również desz. SanDisk Extreme Portable...

Western Digital sprawił miłą niespodziankę na targach CES 2018. Firma zaprezentowała najmniejszą na...

Smartfony mają dość duży apetyt na prąd. Często uświadamiamy to sobie w najmniej odpowiednim...