SanDisk Ultra Dual Drive USB Type-C to podręczna i szybka pamięć, którą z jednej strony podłączyć możemy do komputera, z drugiej zaś do smartfona. Nie robimy tego oczywiście jednocześnie. W całym rozwiązaniu chodzi o ułatwienie przenoszenia danych między różnymi urządzeniami.

Pendrive SanDiska w łatwy sposób pozwala nam przenieść dane między urządzeniami. Ze smartfonu lub tabletu z Androidem możemy szybko skopiować je do Ultra Dual Drive USB Type-C, a potem przenieść na komputer lub inne urządzenie. SanDisk ma dwie końcówki. Z jednej strony złącze pasuje do portu USB-A np. w komputerze, z drugiej mamy USB Typu-C stosowane w nowoczesnych smartfonach z Androidem. (W ofercie są również takie pamięci ze złączem microUSB, jeśli ktoś ma nieco starszy telefon wyposażony w taki właśnie port). SanDisk Ultra Dual Drive USB Type-C nieprawdopodobnie ułatwia wszelkie operacje na plikach w urządzeniu mobilnym. Przydać może się wszędzie tam, gdzie podzielić musimy się ze znajomymi lub rodziną zgromadzonymi danymi: zdjęciami, filmami lub nagraniami. Wystarczy tylko chwila, by skopiować te dane ze smartfona, a potem już przekazać je na PenDrivie.

Oczywiście można przenosić dane podpinając smartfon do komputera. W życiu zdarzają się jednak często sytuacje, w której nie mamy dostępu lub zwyczajnie chcemy pominąć pośrednika. Takie rozwiązanie jest też niezwykle pomocne na wyjazdach. Możemy np. wrzucić na Pendrive muzykę ze smartfona, by potem odtworzyć ją w radiu w samochodzie. Możemy zgrać zdjęcia, które właśnie zrobiliśmy na wyprawie i wyświetlić je na innym urządzeniu: telwizorze lub tablecie. Wreszcie możemy skopiować jakieś dane lub dokumenty, które zamierzamy przekazać najbliższym. Dziesiątki razy zdarzyło mi się do tej pory skorzystać z takiego podwójnego pendrive i mógłbym odszukać w pamięci jeszcze wiele innych sytuacji, w których skorzystałem z tego pomocnika.

Urządzenie SanDiska spisuje się bardzo dobrze. Producent wyposażył go w złącze USB 3.1 i widać to po transferach jakie osiąga pamięć. Poniżej sprawdzić możecie krótki test. Z deklarowanych przez producenta 150MB/s udało mi się osiągnąć ponad 142MB/s w odczycie co uznaje za bardzo dobry wynik. Wspomnieć muszę w tym miejscu, że podczas przenoszenia dużej liczby danych pendrive lubi się rozgrzać. Ale taka jest natura tego typu pamięci. W spoczynku SanDisk szybko wraca do siebie i z pewnością nie zagrozi kieszeni jeansów, czy biurowej marynarki. Chciałbym za to, aby nieco większy opór stawiał zatrzask przytrzymujący złącze USB w pozycji otwartej (zarówno po stronie smartfonu, jak i komputera). Bo zdarzyło mi się, że podczas wkładania do gniazda USB, złącze w pendrive się schowało. To jednak drobiazg, który nie wpływa znacząco na wykorzystanie gadżetu. 

SanDisk ultra dual drive USB Type-C dostępny jest w pojemnościach od 16GB do aż 256GB. Warto zaznaczyć również, że firma oferuje do pendrive również rozwiązanie sprzętowe, które ułatwia kopiowanie danych lub zrobienie kopii zapasowej pamięci urządzenia. SanDisk Memory Zone działa bardzo dobrze i z pewnością pomoże zaprowadzić porządek w smartfonie. Nawet mniej obeznani z nowymi technologiami w przyjemny i szybki sposób będą mogli zwolnić pamięć swojego mobilnego urządzenia. Zgrywając na zewnętrzną pamięć zdjęcia lub filmy wideo. Jak działa oprogramowanie zobaczyć możecie na poniższym filmiku.

Z tego typu rozwiązań korzystam od wielu lat. Praktycznie nie wyobrażam sobie wyjazdu bez takiej podręcznej pamięci. W wielu sytuacjach umożliwiła mi ona łatwe przeniesienie potrzebnych danych lub podzielenie się zdjęciami z bliskimi. Owszem można sobie poradzić i bez takiego pendrive wykorzystując komputer ale nie ukrywam, że SanDisk Ultra Dual Drive sprawia, że życie staje się prostsze. W wielu sytuacjach potrafi też uratować sytuację, gdy nie mamy dostępu do komputera. 

About the Author

Podobne artykuły

Thule Chasm to połączenie torby naramiennej i plecaka. Idealny gadżet na weekendowy wypad za miasto...

Jest niewielki, pojemny i odporny na upadki. Nie straszny mu również desz. SanDisk Extreme Portable...

GOCLEVER SMART BAND MAXFIT PREMIUM to zaawansowana sportowa opaska. Śledzi naszą aktywność, zbiera...