Umawianie się ze znajomymi stało się właśnie jeszcze łatwiejsze. Facebook wprowadził do Messengera możliwość wysyłania naszej lokalizacji na żywo. W ten sposób znajomym będzie łatwiej odnaleźć się o konkretnej porze w nieznanym miejscu. 

Wysyłanie lokalizacji nie jest niczym unikatowym. To funkcja, która była dostępna w wielu komunikatorach od dawna. Również Facebook dysponował takimi możliwościami. Teraz jednak portal zdecydował się na jej kolejną i ciekawą implementację. W aplikacji Messenger na smartfonach z systemem Android lub iOS możemy podzielić się naszą aktualną lokalizacją. Wysyłamy naszą pozycję live. To oznacza, że punkt będzie się aktualizował, gdy my będziemy się przemieszczać. Ma to duże znaczenie w wypadku, gdy planujemy np. odwiedzenie po drodze kilku lokalizacji, a nie wiemy na którą godzine zdąży do nas dotrzeć znajomy. Wszystko działa bardzo prosto co pokazuje poniższy film.

Funkcja trafia właśnie w kolejnej aktualizacji aplikacji na smartfony. Będzie dostępna sukcesywnie. W smartfonach Apple wystarczy kliknąć ikonkę lokalizacji na mapię i wysłać ją znajomemu w konwersacji. W urządzeniach z systemem Android trzeba będzie wybrać ikonę „WIĘCEJ” w menu konwersacji. Funkcja oszacuje wzajemną naszą pozycję i jak długo potrzeba znajomemu, aby dotrzeć do nas na miejsce. Lokalizację udostępniamy znajomemu na godzinę.  W dowolnym momencie możemy jednak zatrzymać udostępnianie naszej pozycji na mapie. Mały zegarek w prawym dolnym rogu podpowie nam również jak długo lokalizacja będzie jeszcze udostępniana.

About the Author

Podobne artykuły

Western Digital sprawił miłą niespodziankę na targach CES 2018. Firma zaprezentowała najmniejszą na...

Smartfony mają dość duży apetyt na prąd. Często uświadamiamy to sobie w najmniej odpowiednim...

Zalewa nas prawdziwa powódź danych. Wedle szacunków przeciętna rodzina zgromadziła już ponad 4,5TB...