Umawianie się ze znajomymi stało się właśnie jeszcze łatwiejsze. Facebook wprowadził do Messengera możliwość wysyłania naszej lokalizacji na żywo. W ten sposób znajomym będzie łatwiej odnaleźć się o konkretnej porze w nieznanym miejscu. 

Wysyłanie lokalizacji nie jest niczym unikatowym. To funkcja, która była dostępna w wielu komunikatorach od dawna. Również Facebook dysponował takimi możliwościami. Teraz jednak portal zdecydował się na jej kolejną i ciekawą implementację. W aplikacji Messenger na smartfonach z systemem Android lub iOS możemy podzielić się naszą aktualną lokalizacją. Wysyłamy naszą pozycję live. To oznacza, że punkt będzie się aktualizował, gdy my będziemy się przemieszczać. Ma to duże znaczenie w wypadku, gdy planujemy np. odwiedzenie po drodze kilku lokalizacji, a nie wiemy na którą godzine zdąży do nas dotrzeć znajomy. Wszystko działa bardzo prosto co pokazuje poniższy film.

Funkcja trafia właśnie w kolejnej aktualizacji aplikacji na smartfony. Będzie dostępna sukcesywnie. W smartfonach Apple wystarczy kliknąć ikonkę lokalizacji na mapię i wysłać ją znajomemu w konwersacji. W urządzeniach z systemem Android trzeba będzie wybrać ikonę „WIĘCEJ” w menu konwersacji. Funkcja oszacuje wzajemną naszą pozycję i jak długo potrzeba znajomemu, aby dotrzeć do nas na miejsce. Lokalizację udostępniamy znajomemu na godzinę.  W dowolnym momencie możemy jednak zatrzymać udostępnianie naszej pozycji na mapie. Mały zegarek w prawym dolnym rogu podpowie nam również jak długo lokalizacja będzie jeszcze udostępniana.

About the Author

Podobne artykuły

Jeszcze większe telewizory, jeszcze lepsze smartfony i sprzęt AGD, który próbuje stać się coraz...

Trzeba to sobie jasno powiedzieć. Jeszcze nigdy miejsce na twardych dyskach nie kończyło się tak...

Western Digital pokazał właśnie nowe przenośne dyski z rodziny My Passport. Odświeżona seria My...