Ubezpieczenia uzależnione od stylu jazdy mają szansę podbić nasz rynek. Pierwsze takie oferty ogłoszono już w Polsce, jednak to wciąż jeszcze nie to, z czym mamy do czynienia w Wielkiej Brytanii czy we Włoszech.

Polisy komunikacyjne uzależnione od stylu jazdy kierowców to trudny temat dla ubezpieczycieli. Żeby wprowadzić je do oferty firmy muszą przeanalizować wiele czynników. Nie da się w prosty sposób implementować rozwiązań z Zachodu. Trzeba przystosować je do lokalnych warunków. Wziąć pod uwagę takie chociażby zmienne jak warunki atmosferyczne, sytuację na drodze, umięjętności kierowców, a także wyposażone w coraz lepszą technologię auta. Do tego dochodzi jeszcze ważki temat związany z analizowaniem danych, czyli Big Data w ubezpieczeniach. 

Nic dziwnego, że wprowadzanie takich rozwiązań idzie bardzo opornie. O tym jak skutecznie wdrażać ubezpieczenia oparte o pay as you drive, będzie można dowiedzieć się na trzeciej już edycji konferencji Connected Insurance, w tym roku odbywającej się pod hasłem InsurTech Summit (http://clcg.pl/insurtech-summit).

Eksperci podzielą się doświadczeniem zarówno już z polskiego podwórka, jak i opowiedzą o tym, jak to się robi na świecie. Ta rewolucja technologiczna w ubezpieczeniach komunikacyjnych, to także szansa na zaistnienie nowych graczy. To cały szereg firm technologicznych, począwszy od dostarczających hardware (urządzenia telematyczne), poprzez dostawców software (aplikacje), analizę danych (Big Data) aż na firmach okołomotoryzacyjnych kończąc (stacje benzynowe, warsztaty samochodowe, sklepy motoryzacyjne, a nawet hotele czy restauracje). 

Wydarzenie odbędzie się już 20 kwietnia w Warszawie. Rejestracja: http://clcg.pl/insurtech-summit

About the Author

Podobne artykuły

DJI pochwalił się dziennikarzom jak pracują piloci dronów na Rajdzie Polski. Firma stara się...

Google ciągle testuje nowe rozwiązania i to w niemal każdej dziedzinie. Także w promocji swoich...

O segmencie mobile w e-commerce mówi i myśli każdy manager zajmujący się sprzedażą. Nic dziwnego...