GOCLEVER stworzył ciekawą serię urządzeń oznaczonych jako rugged. Poza smartfonami, znaleźć możemy również takie powerbanki. Technorady miały okazję przetestować właśnie powerbank, który nie boi się wody i może dać aż 20h zapasu mocy.

GOCLEVER power pack 10000 to uniwersalna bateria o pojemności właśnie 10 tysięcy mAh. Wedle deklaracji producenta taki zapas mocy, pozwoli naładować aż 4 razy przeciętnego smartfona. Podładować tym powerbankiem możemy wszystko co korzysta z portu USB: tablet, smartfon, aparat, kamerę lub mobilną konsolę do gier. Dla wielu osób istotna okazać się może jedna cecha urządzenia: odporność na wodę, pył i kurz. Po zamknięciu wszystkich zaślepek urządzenie może spędzić nawet 30 minut w wodzie do głębokości metra. Power pack spełnia normę wodoszczelności IP68.

W urządzeniu zastosowano ogniwa litowe. Pozwalają one na korzystanie z powerbanka w temperaturach od -10℃ do 40℃. Moc wyjściowa to 2.1A 10.5W co pozwala na swobodne ładowanie dużego tabletu. W zestawie dostajemy wyłącznie kabel USB, który pozwala nam naładować powepack do pełna.Aby naładować jego samego, musimy jednak skorzystać z innej ładowarki, smartfona lub tabletu, którą zapewne mamy już w domu. Nie dziwi więc, że GOCLEVER zdecydował się na taką „oszczędność”. Dzieki temu powerpack 1000 możemy kupić w cenie niespełna 170 PLN.

Obudowę GOCLEVER power pack wykonano z tworzywa ABS oraz silikonu. Takie właśnie wykończenie sprawia, że urządzenie odporne jest na wilgoć oraz upadki. Z drugiej strony musicie mieć świadomość, że waży on nieco więcej niż inne podobne i pojemne ogniwa. Z przodu znalazło się miejsce na diodę led, która spełnia rolę mini latarki. Na obudowie znajdziemy również 4 kontrolki, które pokazują stan naładowania.

W moim krótkim teście powerpack spisał się dobrze. Szybko naładował nie tylko smartfon, ale również 10 calowy tablet. Drobne zastrzeżenia mogę mieć wyłącznie do wskazań poziomu naładowania. Nie oddawały one zbyt wiernie rzeczywistości. Dość długo wyświetlają się 3 diody, sygnalizujące 3/4 poziomu naładowania. Niestety kolejne poziomy rozładowania power pack osiągał dużo szybciej niż „ubytek” pierwszej diody. Wskaźnik z reguły w takich urządzeniach należy jednak traktować jako wyłącznie orientacyjny. Gdy wybieramy się w dłuższą podróż i tak warto do pełna naładować powerbanka. GOCLEVER z pewnością tutaj nie odstaje od rynku. Wyróżnia się na nim zaś z pewnością wodoodporną konstrukcją i pojemnością.

About the Author

Podobne artykuły

Jest niewielki, pojemny i odporny na upadki. Nie straszny mu również desz. SanDisk Extreme Portable...

Thule Subterra Duffel 60L – to wielka torba podróżna ze specjalnymi komorami na buty, kosmetyki i...

Serwery NAS powstały po to, aby ułatwić tworzenie kopii zapasowych. Ich możliwości wciąż się jednak...