Kolejna rewolucja wydarzy się na styku urządzeń i oprogramowania, które będą wykorzystywały sztuczną inteligencję. Tak przekonuje Google. Na konferencji gigant od wyszukiwarki pokazał nowe smartfony Pixel i gogle do wirtualnej rzeczywistości.

Nowe smartfony Pixel dostępne będą w dwóch rozmiarach ekranu 5 cali oraz 5,5 cala. To pierwsze urządzenia od Google ze zintegrowanym asystentem głosowym. Google umieszcza go zresztą jako najważniejszy element wyróżniający smartfony na rynku. Na drugiej pozycji znalazł się dopiero aparat, a na trzecim chmura, w której przechowywać będziemy nasze dane. Głównym założeniem przy projektowaniu urządzeń była prostota oraz intuicyjność użytkowania.

2yogd5evjxenenmbykqx

Nowe smartfony w coraz większym stopniu obsługiwać mamy poleceniami głosowymi zamiast dotykając palcem kolorowego ekranu. W tym momencie trudno się nie zatrzymać i nie przypomnieć sobie wcześniejszych reklam konkurencji. Już dwa lata temu dokładnie w ten sam sposób Apple reklamował swojego najnowszego iPhone. Firma z Cupertino wprowadzała wtedy na rynek asystenta głosowego Siri. Również Microsoft zrobił wiele w tym względzie w ostatnich lata. Google wyraźnie podąża w tym samym kierunku. Podobnie jak u konkurencji asystent w smartfonach Pixel rozumieć ma kontekst rozmowy.

google-pixel-google-pixel-xl

Google po raz pierwszy chwali się również bardzo dobrym aparatem w smartfonie. W rankingu  DXO MarkMobile Pixele zdobyły aż 89 punktów. Smartfony domyślnie będą robić zdjęcia w trybie wysokiej rozpiętości tonalnej HDR+. Dzięki temu nawet w kontrastowych scenach zobaczymy wiele w cieniu i świetle. Nie będzie przepalonych i zbyt ciemnych obszarów na zdjęciu. Google twierdzi, że jego aparat działa najszybciej na świecie. Dzięki temu łątwo będzie zrobić nawet zdjęcia akcji. Firmie udało się ulepszyć stabilizację obrazu. Wykorzystuje ona żyroskop smartfona. Dzięki temu nawet spacerując będziemy mogli uchwycić stabilne wideo. Smartfon kręci również filmy w rozdzielczości 4K. Google jest przekonany, że ludzie będą chcieli używać aparatu w smartfonie tak często, że z Pixelem doda kupującym nieograniczone miejsce w swojej przestrzeni Google Drive. Koniec z komunikatem o wypełnieniu pamięci urządzenia – przekonuje gigant od wyszukiwarki.

main-google-pixel-phone-images-leaked-by-carphone-warehouse

Urządzenia dostarczane będą z nowym systemem Andrid Nougat. Aktualizacje będą się w nim instalowały automatycznie. Google chce też przejąć użytkowników systemu iOS. Zapewnia, że nowe smartfony łatwo przeniosą większość danych ze starych urządzeń Apple. Pixele będą przygotowane na wirtualną rzeczywistość. Firma pokazała swoje okulary VR. Daydream zbudowano przy współpracy z projektantami odzieży. Plastik pokryto tkaninami, żeby był przyjemniejszy w użyciu. Wyglądają nieco jak połączenie zimowych rękawiczek i gogli do jazdy na nartach. Pracują w połączeniu ze smartfonem i dodatkowym pilotem, który będzie również kontrolerem. Niestety nowe smartfony Pixel ani gogle Daydream będą niedostępne w Polsce.

screenshot-327-1

Ogólnie konferencja rozczarowała. Widać, że Google nie ma pomysłu na to, co mogłoby przyciągnąć i zrewolucjonizować rynek mobilnych urządzeń. Trzeba też przyznać, że nie jest w tym względzie unikatową firmą na rynku. Również konkurencja nie stara się już nawet przekonywać, że wprowadza jakąś rewolucję. Mamy stabilizację i doskonalenie istniejących już rozwiązań.

About the Author

Podobne artykuły

GOCLEVER SMART BAND MAXFIT PREMIUM to zaawansowana sportowa opaska. Śledzi naszą aktywność, zbiera...

Western Digital sprawił miłą niespodziankę na targach CES 2018. Firma zaprezentowała najmniejszą na...

Huawei stworzył z pewnością najlepszego w historii firmy smartfona. Mate 10 Pro w wielu miejscach...