Niegdyś telewizor kineskopowy był wyznacznikiem wyższego statusu społecznego. Na pierwsze tego typu urządzenia mogli pozwolić sobie jedynie nieliczni. Dziś jest on raczej reliktem przeszłości, wypartym przez coraz nowocześniejsze – większe i smuklejsze – odbiorniki, które w swoich domach ma większość z nas. Warto przyjrzeć się bliżej czym kierujemy się podczas wyboru nowego telewizora.

W dobie Internetu i nowych mediów telewizja to wciąż jeden z najpopularniejszych rodzajów domowej rozrywki. Około 70% badanych przez TNS Polska przyznało, że ogląda ją codziennie lub przynajmniej kilka razy w tygodniu. Utarło się, że w każdym domu powinien znajdować się chociażby jeden odbiornik telewizyjny. Współcześnie rola tego urządzenia znacznie ewoluowała, przejmując nowe funkcje, takie jak np. korzystanie z Internetu, zaczerpnięte z komputerów oraz urządzeń mobilnych.
Wraz z pojawieniem się nowych technologii podnoszących jakość wyświetlanego obrazu, uwidoczniła się potrzeba na wprowadzenie coraz to większych ekranów, które pozwoliłyby swoim posiadaczom w pełni wykorzystać ich możliwości. Producenci telewizorów prześcigają się w usprawnianiu swoich produktów, dlatego większość z dostępnych na rynku modeli zaspokoiłaby potrzeby nawet najwybredniejszych amatorów RTV.

zd9-posty-fb_1200x628_4

Przy wyborze odpowiedniego dla nas telewizora kierujemy się podstawowymi parametrami, takimi jak wielkość i typ matrycy, kontrast i jasność wyświetlanego obrazu czy jego odwzorowanie. Jak pokazują badania, przy wyborze nowego telewizora zwracamy też uwagę nie tylko na rozmiar i technologie, w które jest wyposażony, ale również na jego wygląd. Deklaruje tak ponad połowa ankietowanych.

Kiedy zwracamy uwagę na wygląd telewizora?

Gdy odnajdziemy odpowiadające nam urządzenie w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad rozmiarem telewizora, czyli jego przekątną ekranu. Co trzeci z badanych Polaków posiada w domu odbiornik o rozmiarze nie mniejszym niż 40 – 42 cale. Regularnie wzrasta sprzedaż telewizorów o przekątnych 50-55 cali. Na rynku znajdziemy również jeszcze większe odbiorniki, których ekrany osiągają rozmiar nawet do 100 cali.
Bez względu na to, czy stanie on w naszej sypialni, czy też zawiśnie w centralnym miejscu w salonie staramy się odpowiednio wkomponować go we wnętrze pomieszczenia. Aby nam to ułatwić wielu producentów skupia się na wzornictwie samego telewizora w takim samym stopniu jak na jakości obrazu. Odbiorniki są więc coraz smuklejsze, w wielu kolorach, stoją na finezyjnych podstawkach wykonanych z rozmaitych materiałów.

2

To, że wygląd produktów ma dziś duże znaczenie dla producentów potwierdza również firma Sony, która zaprojektowała telewizor inspirowany tradycyjnym japońskim wzornictwem i klasyczną formą. Sony BRAVIA ZD9 to współczesna interpretacja minimalistycznej sztuki Dalekiego Wschodu, oparta na zasadach filozofii Zen: prostocie wykonania, uporządkowanej przestrzeni oraz regularnych geometrycznych kształtach. Tył telewizora nawiązuje do motywu typowo japońskich drzwi shoji, czyli geometrycznej siatki przecinających się wyraźnie linii. By uporządkować przestrzeń za telewizorem, postarano się by wszystkie złącza zostały zamknięte wewnątrz jego obudowy. Zwolennicy minimalistycznego wzornictwa z pewnością docenią też elegancką gamę barw obudowy, a także naturalne materiały, które zostały użyte do jej wykonania. Wszystkie elementy Sony BRAVIA ZD9 od podstawy, po ekran zostały zaprojektowane niezwykle precyzyjnie i z wykorzystaniem najnowszych technologii.

65_zd9_z9d_btye

Połączenie ciekawej i praktycznej konstrukcji z najwyższej jakości obrazem w jednym produkcie jest możliwe. Wygląd telewizora stał się równie ważny dla jego producentów, co wykorzystane technologie doskonalące obraz i wspierające multimedialne funkcje. Posiadacze zarówno minimalistycznych, jak i bogato zdobionych wnętrz mogą obecnie bez trudu znaleźć dla siebie odpowiedni telewizor, a wymagający użytkownicy poszukujący najwyższej jakości i nienagannego wzornictwa nie muszą szukać kompromisowych rozwiązań.

Więcej na temat telewizorów Sony BRAVIA ZD9:
https://scentre.pl/shop/information/zd9_premiera

About the Author

Podobne artykuły

Jeśli wydawało wam się, że w smartfonach jest już wszystko Mobilny Kongres w Barcelonie dowiódł, iż...

Odtwarzanie filmu w rozdzielczości 4K z domowego serwera to wcale nie jest łatwe zadanie. W tym...

 Mogłoby się wydawać, że w erze chmury, komunikacji elektronicznej i serwisów społecznościowych...