Minecraft to kultowa gra, w której tworzymy nasz pikselowy wszechświat. Od kilku lat cieszy się dużą popularnością. Teraz granie w Minecrafta będzie możliwe na zupełnie innym poziomie. Pojawiła się edycja przeznaczona specjalnie dla gogli Gear VR. Od teraz będzie można całkowicie zanurzyć się w świat Minecrafta i podziwiać go od środka, w wirtualnej rzeczywistości.

Minecraft wciąga, to niepodważalny fakt. Teraz będzie wciągał jeszcze bardziej, bo w świat gry będzie można dosłownie wejść, dzięki nowej wersji gry, przeznaczonej dla gogli Samsung Gear VR. Jest ona kopią Minecraft Pocket i kosztuje dokładnie tyle samo. Różnica polega na tym, że świat Minecrafta możemy podziwiać tak jak byśmy w nim byli. Mamy dostęp do trybu kreatywnego oraz survival. W tym drugim wirtualna rzeczywistość pokazuje na co ją stać i przenosi nas w sam środek niebezpiecznego świata Minecrafta.

Żeby zagrać w Minecrafta w wirtualnej rzeczywistości, musimy posiadać oczywiście gogle Samsung Gear VR i kompatybilny z nimi smartfon: Galaxy S7 lub S7 edge, Note5, Galaxy S6 lub S6 edge. Dodatkowo wymagany jest kontroler bluetooth, żeby sterować Stevem i obsługiwać cały interfejs. Co prawda sama gra kosztuje 7 euro, ale jeśli będziemy chcieli kupić sprzęt specjalnie po to, żeby w nią zagrać, to uzbiera się z tego wszystkiego potężna kwota. No ale zagranie w ulubiony tytuł na VR warte jest poświęceń i wyrzeczeń.

Minecraft dla Gear VR to bardzo ciekawy produkt, doskonale pokazujący do czego można wykorzystać gogle wirtualnej rzeczywistości. Być może tak będzie wyglądało granie w większość gier już za kilka lat.

About the Author

Podobne artykuły

GOCLEVER SMART BAND MAXFIT PREMIUM to zaawansowana sportowa opaska. Śledzi naszą aktywność, zbiera...

Western Digital sprawił miłą niespodziankę na targach CES 2018. Firma zaprezentowała najmniejszą na...

Huawei stworzył z pewnością najlepszego w historii firmy smartfona. Mate 10 Pro w wielu miejscach...