Minecraft to kultowa gra, w której tworzymy nasz pikselowy wszechświat. Od kilku lat cieszy się dużą popularnością. Teraz granie w Minecrafta będzie możliwe na zupełnie innym poziomie. Pojawiła się edycja przeznaczona specjalnie dla gogli Gear VR. Od teraz będzie można całkowicie zanurzyć się w świat Minecrafta i podziwiać go od środka, w wirtualnej rzeczywistości.

Minecraft wciąga, to niepodważalny fakt. Teraz będzie wciągał jeszcze bardziej, bo w świat gry będzie można dosłownie wejść, dzięki nowej wersji gry, przeznaczonej dla gogli Samsung Gear VR. Jest ona kopią Minecraft Pocket i kosztuje dokładnie tyle samo. Różnica polega na tym, że świat Minecrafta możemy podziwiać tak jak byśmy w nim byli. Mamy dostęp do trybu kreatywnego oraz survival. W tym drugim wirtualna rzeczywistość pokazuje na co ją stać i przenosi nas w sam środek niebezpiecznego świata Minecrafta.

Żeby zagrać w Minecrafta w wirtualnej rzeczywistości, musimy posiadać oczywiście gogle Samsung Gear VR i kompatybilny z nimi smartfon: Galaxy S7 lub S7 edge, Note5, Galaxy S6 lub S6 edge. Dodatkowo wymagany jest kontroler bluetooth, żeby sterować Stevem i obsługiwać cały interfejs. Co prawda sama gra kosztuje 7 euro, ale jeśli będziemy chcieli kupić sprzęt specjalnie po to, żeby w nią zagrać, to uzbiera się z tego wszystkiego potężna kwota. No ale zagranie w ulubiony tytuł na VR warte jest poświęceń i wyrzeczeń.

Minecraft dla Gear VR to bardzo ciekawy produkt, doskonale pokazujący do czego można wykorzystać gogle wirtualnej rzeczywistości. Być może tak będzie wyglądało granie w większość gier już za kilka lat.

About the Author

Podobne artykuły

Smartfony mają dość duży apetyt na prąd. Często uświadamiamy to sobie w najmniej odpowiednim...

Zalewa nas prawdziwa powódź danych. Wedle szacunków przeciętna rodzina zgromadziła już ponad 4,5TB...

Polska ma jedne z najniższych cen na rynku usług mobilnych w Europie. Możemy wybierać spośród...