Amazon pokazał najnowszą generację swoich czytników. Ósma odsłona ma być nowym otwarciem dla najpopularniejszego na rynku gadżetu do czytania książek elektronicznych.  Dostaliśmy niemal całkowicie przeprojektowane urządzenie. Jak przyjmie je rynek? 

Kindle Oasis jest bardzo smukły i lekki. Wyposażono go w obudowę do ładowania, która zapewni wielomiesięczną żywotność baterii. Nowy czytnik nie przypomina żadnego z dotychczasowych Kindle. Waży zaledwie 136 gramów, a w najcieńszym miejscu ma niespełna 3,5 mm grubości. Producentowi udało się odchudzić urządzenie o jedną czwartą. Wszystko dzięki lekkiej polimerowej ramie, pokrytej metalem. Kindle Oasis wprowadza również nowy, podwójny system baterii. Gdy tylko do czytnika podłączona zostanie obudowa, zintegrowana w pokrywie bateria zaczyna go automatycznie ładować. Akumulator w obudowie wykorzystuje znane z telefonów komórkowych opcje oszczędzania energii. Technologia pozwala na jednoczesne ładowanie urządzenia i obudowy, gdy są ze sobą połączone. Dodatkowo nowy tryb uśpienia minimalizuje zużycie baterii, gdy Kindle jest nieaktywny.

Kindle_Oasis_3

Obudowa do ładowania została wykonana z wysokiej jakości skóry. Dostępna będzie w kolorach: czarnym, śliwkowym i orzechowym. Otwiera się ona jak książka i dokładnie przylega do krawędzi urządzenia. Jak we wcześniejszych generacjach, włącza czytnik przy otwarciu i usypia go po zamknięciu. Dwanaście magnesów zapewnia bezpieczne i dokładne przyleganie obudowy do urządzenia oraz umożliwia jednocześnie łatwe usunięcie obudowy, gdy użytkownik postanowi czytać bez niej.

Kindle_Oasis_1

Kindle Oasis otrzymał również wyświetlacz nowej generacji, Paperwhite o rozdzielczości 300 ppi. Zaprojektowane na nowo oświetlenie zawiera 60% więcej diod led. Ma to na celu zmniejszyć zjawisko dyfrakcji, a jednocześnie zwiększyć równomierność podświetlenia. Ekran ma być też o wiele bardziej odporny na zniszczenie. Pokryty został wzmocnionym chemicznie szkłem.

Kindle_Oasis_2

W ślad za premierą nowej generacji czytnika idzie niestety wzrost cen. Kindle Oasis można zamówić już w przedsprzedaży za 289,99€ (wersja Wifi) lub też  349.99€ (Wifi oraz 3G). Wysyłka urządzeń ruszy w przyszłym tygodniu.

www.amazon.com/kindle-oasis.

About the Author

Podobne artykuły

Jest niewielki, pojemny i odporny na upadki. Nie straszny mu również desz. SanDisk Extreme Portable...

Western Digital sprawił miłą niespodziankę na targach CES 2018. Firma zaprezentowała najmniejszą na...

Smartfony mają dość duży apetyt na prąd. Często uświadamiamy to sobie w najmniej odpowiednim...