Neko Atsume: Kitty Collector to aplikacja, która powstała w Japonii i zdobyła ogromną popularność. Pod koniec 2015 roku pojawiła się jej angielska wersja językowa i w środowiskach zainteresowanych kulturą wschodnią zaczął się szał na tę grę. Polega ona na… zwabianiu na naszą werandę coraz to nowych kotów. Co sprawia, że Neko Atsume stało się tak popularne?

Nie od dziś wiadomo, że Japonia jest egzotycznym krajem, którego realia odstają od europejskich. Powszechnie znane jest zamiłowanie Japończyków do gier wideo oraz do.. kotów. To właśnie w tym kraju powstały słynne kocie kawiarnie, gdzie popijając gorący napój można pobawić się z kotami. To właśnie stamtąd przywędrował najnowszy koci hit – gra Neko Atsume.

Neko Atsume - Kitty Collector

Nie znajdziemy w niej wartkiej akcji, ani zmieniających się jak w kalejdoskopie wydarzeń. Czas płynie leniwie, w kocim rytmie. W Neko Atsume naszym zadaniem jest wykładanie na werandę jedzenia i zabawek, tak aby zwabić na nią jak największą liczbę kotów. Kiedy już mruczące kreatury odwiedzą nasz przybytek, możemy zrobić im zdjęcie i zapisać w albumie. Po każdej wizycie koty zostawiają nam srebrne lub złote rybki, za które możemy fundować im kolejne atrakcje oraz lepsze jedzenie.

Neko Atsume: Kitty Collector

Żeby nie było nudno, w Neko Atsume od czasu do czasu pojawiają się wyjątkowe koty. Zostawiają po sobie pamiątki, np. wstążkę, paczkę zamokniętych zapałek, czy świecącą bransoletkę. Koty które odwiedziły naszą werandę trafiają do… Catbooka i to właśnie zapełnienie całej książki jest celem gry. Niektóre rzadkie osobniki potrzebują odpowiednich zabawek albo jedzenia, żeby nas zaszczycić swoją obecnością. Warto więc inwestować zebrane rybki w nowe zabawki oraz smakołyki. Po zebraniu odpowiedniej ilości tej wirtualnej waluty, możemy także powiększyć werandę, a potem ją całkiem przemodelować.

Neko Atsume: Kitty Collector

Neko Atsume jest grą inną niż wszystkie. Pozornie nudna i ślamazarna wciąga, bardziej niż można by się tego spodziewać. Sprawdzanie jakie koty nas odwiedziły i kupowanie im nowych zabawek odpręża i daje dziwną satysfakcją. Osobiście nie jestem wielkim fanem kotów, ale te wirtualne mnie bardzo wciągnęły. Nie dziwię się zatem, że osoby bardziej zainteresowane kulturą japońską wręcz oszalały na punkcie Neko Atsume. Gra jest dostępna do pobrania za darmo na iPhone oraz Android. Warto ją choćby wypróbować, by poczuć zupełnie inny, koci klimat.

Pobierz Neko Atsume: Kitty Collector na iPhone

Pobierz  Neko Atsume: Kitty Collector na Android

About the Author

Podobne artykuły

Thule Chasm to połączenie torby naramiennej i plecaka. Idealny gadżet na weekendowy wypad za miasto...

Jest niewielki, pojemny i odporny na upadki. Nie straszny mu również desz. SanDisk Extreme Portable...

GOCLEVER SMART BAND MAXFIT PREMIUM to zaawansowana sportowa opaska. Śledzi naszą aktywność, zbiera...