Po telewizorach Samsunga czas na rynkowy debiut największego koreańskiego rywala – LG. Zamiast SUHD TV, mamy Super UHD TV i zapowiedź fantastycznych filmowych doznań.

Premiera telewizorów LG w Polsce obyła się bez postaci znanych z tego, że są znane, w dość kameralnej atmosferze. Pierwszych skrzypiec nie grały też wygięte ekrany, ani telewizory OLED. Na parkiecie rządziły smukłe telewizor LCD z podświetlaniem LED, zaliczane do kategorii Super UHD TV.

Co kryje się pod hasłem Super UHD TV? To obok ultra wysokiej rozdzielczości 4K, także szersza paleta kolorów, Ultra Luminance, czyli wysoka jasność oraz kontrast. Znajdziemy w nich także matryce IPS, zapewniające dobrą widoczność nawet pod ostrym kątem. To wszystko razem ma sprawić, że obraz na telewizorach LG jest lepszy niż kiedykolwiek.

LG_5

Do tego wszystkiego dochodzi nowy pilot Magic Remote, który obok łatwości obsługi, na powrót zyskał klasyczne klawisze z tradycyjnych kontrolerów. To duża zaleta dla konserwatystów, chcących cieszyć się telewizorem tak jak dotychczas.

Nie możemy także zapominać Smart TV, opartego o WebOS 2.0. Nowa generacja systemu LG, który przed laty powstał z myślą o smartfonach Palm, zapowiada się naprawdę obiecująco. WebOS 2.0 jest szybszy niż poprzednik, ma bardziej dopracowany i uproszczony interfejs oraz zyskał kilka nowych funkcji, które pozwolą na jeszcze wygodniejszy dostęp do ulubionych treści. Szkoda tylko, że użytkownicy zeszłorocznych modeli, otrzymają jedynie jego namiastkę.

LG_4

Nie czujemy się urzeczeni tym co zaprezentowało LG. Mamy mocne nazwy obecnych technologii, ciekawe wzornictwo ale brakuje kropki nad „i”. Zabrakło, czegoś co by sprawiłoby, aby zakrzyknąć „bierzcie moje pieniądze”. To kolejna generacja telewizorów – jeszcze lepszy obraz, jeszcze żywsze kolory ale w sumie nic co by je wyróżniało na tle konkurencji.

Jednocześnie oferta koreańskiego producenta po prostu ma prawo się podobać i trafić w gusta szeregi konsumentów. Nowe modele znajdziemy także w nowym rozmiarze 43”. Widz otrzyma większy rozmiar za mniej. Jeśli ktoś będzie chciał naprawdę duży telewizor, to u LG obok już standardowych 65, będą też modele 79, 88 i 105-calowe.

Wszystko w bardzo smukłym i ciekawym wzornictwie, a w wielu modelach także z głośnikami harman/kardon. Takie telewizory nie tylko będą wyglądać ładnie, ale zapewnią dźwięk na przyzwoitym poziomie.

image001

Oferta LG jest naprawdę szeroka. Mamy telewizory duże i małe do tego portfolio przepełnione jest modelami z rozdzielczością 4K. Bardzo schludny i intuicyjny interfejs oraz konkurencyjne ceny to kolejne atuty. Trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że wszyscy czekają na Polski debiut nowych ekranów OLED od LG. To będzie dopiero coś.

About the Author

Podobne artykuły

Odtwarzanie filmu w rozdzielczości 4K z domowego serwera to wcale nie jest łatwe zadanie. W tym...

Thomson wprowadza nowy produkt, zaprojektowany z myślą o użytkownikach telewizorów Smart TV....

Niegdyś telewizor kineskopowy był wyznacznikiem wyższego statusu społecznego. Na pierwsze tego typu...