W poprzednim odcinku opisywaliśmy dwie najbardziej popularne aplikacje pozwalających na streaming muzyki – Spotify oraz Deezer. Dzisiaj odkrywamy dla Was WiMP oraz Muzyka Google Play.

WiMP – muzyczny serwis streamingowy dostępny jest na szereg urządzeń,  w tym: komputery PC/MAC, tablety, smartfony, a także bezprzewodowe odtwarzacze sieciowe marki Sonos.

WiMP - iPhone - 01

WiMP może pochwalić się biblioteką do 25 mln utworów muzycznych, których możemy słuchać bezpośrednio po pobraniu lub online (dla porównania opisywany wcześniej Deezer oferuje ponad 35 mln piosenek). Serwis pozwala na tworzenie playlist, a także odtwarzanie rekomendowanych przez zespół WiMP utworów.

To co odróżnia usługę od konkurentów, to WIMP HIFI – bezstratna jakość dźwięku. HiFi, od angielskiego High Fidelity, w tłumaczeniu wysoka dokładność. Dzięki wspomnianej funkcji, WiMP oferuje wysoką jakość dźwięku znaną z płyt CD. Różnica jest duża o czym przekonać możecie się sami:

WiMP dostępny jest w trzech wersjach abonamentowych: Basic (za 9,99 zł/mc), Premium (za 19,99 zł/mc) oraz HiFi (za 39,99 zł/mc). Pierwsza pozwala na odtwarzanie muzyki tylko na PC/Mac, druga oferuje możliwość pobieranie utworów na smartfony. Możecie wypróbować WiMP już dzisiaj przez 30 dni od daty aktywacji wraz z funkcją HiFi przez 7 dni.

Jak pobrać muzykę po aktywacji konta Premium+? Instrukcję znajdziecie poniżej na zrzutach ekranu.

Serwis Muzyka Google Play dostępny jest w naszym kraju od tego roku. Podobnie jak inne aplikacje streamingowe umożliwia odtwarzanie muzyki offline oraz online na smartfonach. Istotną różnicą jest dostępność tylko na telefonach z Androidem, iPhone’ach oraz poprzez przeglądarkę internetową z obsługą Flash. Muzyka Google Play oferuje dostęp do ponad 22 mln piosenek.

Muzyka Google Play- Android-01

Muzyka Google Play w wersji All Access, to możliwość dodawania do własnej biblioteki w chmurze do 20 tys. utworów muzycznych. Ponadto na podstawie wcześniej odtwarzanych utworów Google oferuję tzw. składankę „Szczęśliwy Traf”. Serwis dostępny jest za 15,99 zł miesięcznie. Możecie  go wypróbować przez 30 dni za darmo.

Jak pobrać muzykę po aktywacji All Access?

About the Author

Podobne artykuły

GOCLEVER SMART BAND MAXFIT PREMIUM to zaawansowana sportowa opaska. Śledzi naszą aktywność, zbiera...

Huawei stworzył z pewnością najlepszego w historii firmy smartfona. Mate 10 Pro w wielu miejscach...

Rozwiązania z dziedziny Internetu Rzeczy (Internet of Things, IoT) zdobywają coraz większą...